Naczelny gej RP

Będzie w punktach.

  1. Lekarz specjalista w ciągu 30 dni – na prawdę jestem ciekawa, jak pan Bierdoń zamierza to zrealizować. Biorąc pod uwagę niedobór lekarzy w Polsce, albo będą oni pracować po 20 godzin na dobę (ciekawe, jak ich do tego zmusi), albo w jakiś magiczny sposób zmniejszy się liczba chorych. A może pan Biedroń planuje sprowadzić „wysoko wykwalifikowanych specjalistów” z krajów arabskich, aby wypełnić braki kadrowe?
  2. Limit wydatków pacjenta na receptę ma wynosić 200 zł, a dalsze koszty ma pokrywać państwo. Czyli co? Oprócz utrzymywania hordy „madek 500+”, podatnik ma jeszcze utrzymywać chorych? Najlepiej płacąc zwielokrotnione składki jak to jest w przypadku osób jednocześnie pracujących na etacie i prowadzących działalność gospodarczą. Szkoda tylko, że taki podwójnie opodatkowany odsyłany jest do diabła w momencie, gdy sam potrzebuje skorzystać z porady specjalisty.
  3. Zagwarantowana ma być minimalna emerytura w wysokości 1600 zł. A ja się zapytam, dlaczego? Moim zdaniem każdy płacący ten nieszczęsny zus powinien dostać to, co sobie uskładał, a nie ma być dla wszystkich po równo. Skoro jeden ma wyższe kwalifikacje, lepiej opłacaną pracę, wyższe składki, to i emeryturę powinien mieć wyższą niż ktoś, komu albo się nie chciało, albo wychodził z założenia, że po co, skoro i tak dostanie. Tak, wiem, że działa to tak, że pokolenie pracujące utrzymuje emerytów, co przy obecnym przyroście naturalnym i emigracji kompletnie nie zdaje egzaminu, bo wraz z upływem lat pracujących będzie ubywać, a dziadków przybywać i cały ten system w końcu padnie.
  4. Jawne wynagrodzenia urzędników – tutaj zastanawiam się: z jednej strony ok, funkcja publiczna, to i wynagrodzenie niech będzie jawne, ale z drugiej strony, czy ja sama bym chciała, aby cały świat wiedział, ile zarabiam (zakładając, że mam kompetencje na dane stanowisko, a nie jestem siostrą szwagra drugiej żony stryja Kogoś Ważnego)?
  5. Całkowite odejście od węgla, pozamykanie wszystkich kopalni przy. A jaką pan Biedroń proponuje alternatywę mówiąc o odnawialnych źródłach energii? Elektrownie wiatrowe? W Polsce za mało wieje, aby to miało sens. Słoneczne? Słońce mamy w sumie może przez 3 miesiące w roku, więc raczej odpada. Atom? Już widzę te protesty i panikę, że drugi Czarnobyl będzie. Źródła geotermalne? Obawiam się, że nie pokryją zapotrzebowania. A może gigantyczne fermy chomików w kołowrotkach?
  6. Aborcja na życzenie do 12 tygodnia ciąży. No przepraszam, ale nie. Nie jestem zwolenniczką zmuszania kobiet do rodzenia dzieci, które mają tak duże wady, że i tak nie miałyby szans na przeżycie, ale zezwalanie na aborcję, bo komuś nie chciało się wyjść do kiosku po prezerwatywę, to delikatnie mówiąc przesada. Jest coś takiego jak odpowiedzialność za własne czyny, o czym coraz mniej ludzi pamięta. Nie będę tutaj zgłębiać się w rozważania, co w przypadku gwałtu lub innej ekstremalnej sytuacji, bo temat jest bardzo szeroki i mi się zwyczajnie nie chce. Jeśli kobieta będzie chciała usunąć ciążę, to stanie na głowie i ją usunie niezależnie od zakazów, ale ze względów moralnych nie można tej praktyki upowszechniać ani promować.
  7. Prawa kobiet i mniejszości. A jakich praw nie mają? Śmiem twierdzić, ze wszyscy mają równe prawa, tylko żądają przywilejów i specjalnego traktowania. Feminazistki płaczą, że za mało kobiet jest w polityce, na wysokich stanowiskach, w zarządach firm. No przepraszam, ale to nie jest coś, co należy się ze względu na płeć. Osobiście znam kobiety prowadzące świetnie prosperujące firmy, tylko że one zamiast płakać jak to są nierówno traktowane, wzięły się do roboty i coś osiągnęły. Może niech te wszystkie płaczki zaczną domagać się parytetów w kopalniach (a nie, przepraszam, przecież kopalnie to zło i zamknąć trzeba) lub na budowie.
  8. Obowiązkowa edukacja antyprzemocowa. Nie wiem, czy śmiać się, czy płakać. Czyli co? Jakiś gnojek mnie w szkole uderzy, to nie wolno mi mu oddać? Nie twierdzę, że problemy należy rozwiązywać dając komuś w ryj, ale litości! Nie hodujmy rzeszy płaczliwych rurkowców, którzy popadają w depresję, bo ktoś powiedział, że im się grzywka krzywo leży.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *